Erika Iris: Bul-Düşün-Yarat!

İstekleri, zevkleri peşinde koşan biri! Serbest ruhlu ve yaratıcı. Makyaj sanatçısı Erika Iris, ilk işini Universal stüdyolarında face-painter (yüz ressamı) olarak yaptı. Üniversiteyi bitirdikten sonra ne yapacağı hakkında pek fikri olmayan sanatçının bir makyaj kursuna gitmesiyle başlayan renkli hayatı Orlando‘dan bize kadar ulaştı. Makyözlerin yanı sıra, daha sıradışı şeyler yaratma peşinde olan Iris‘in moda için makyaj yapmaktansa bir insanı zombiye dönüştürmek için makyaj yaptığını hem görüyoruz hem de bunu bizzat kendisi dile getiriyor.

Erika Iris, sabit fikirli olmayıp makyajı sanat uğraşı haline getirerek  -bence- doğru bir kulvarda ilerlemiş. Öyle ki bu eğlenceli tutkusuyla beraber salt ve alt kültür harmanı bir sanat görüşünü benimsemiş. Çeşitli materyaller buldu, çevresinden fikirler edindi, basit düşünüp harekete geçti. İşte bu, kuralsız ve yaratıcı!

Kişisel sitesi aracılığı ile ulaştığımız eserlerinde makyajdan öte birçok iş daha var. Kasetlerle, gazetelerle, kağıtlarla ve aklınıza gelmeyecek birçok materyalle oluşturduğu ilginç eserlerine yazının devamındaki görsellerden ulaşabilirsiniz.

Sanatçı hakkında daha fazla edinmek için http://www.iri5.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Zombie (Zombi makyajı)

Zombie (Zombi makyajı)

John Lennon

John Lennon

Jimi Hendrix

Jimi Hendrix

Bob Dylan

Bob Dylan

Audrey Graceful

Audrey Graceful

The Clash

The Clash

Beethoven

Beethoven

William Shakespeare

William Shakespeare

Oscar Wilde

Oscar Wilde

I Am Surrealism - Salvador Dali

I Am Surrealism – Salvador Dali

Harmony

Harmony

Martin Luther King

Martin Luther King

Muhammed Ali

Muhammed Ali

Kim yazdı bunu?

Ahmet Buğra Avcılar

Bir şeyler arıyorsun, kendine yakın olsun istiyorsun. Senin sokağında, senin kültüründen öğeler var. Peki ya diğer sokakları da merak etmiyor musun?

Dadatart'ı takip etmeyi bırakmanı istemeyiz.

En yaratıcı sanat eserlerinden ve yeni açılan sergilerden hemen haberdar ol!

Mail kutuna bültenler gönderebiliriz.
veya
Haber akışına renk katmak için Facebook'ta takip et.