Russ Mills: Fırçalar, Dijital Dünya ve İllüstrasyon

Russ Mills yaptığı dijital ve kalem çizimleriyle kesinlikle özgünlüğünü ortaya koyuyor. Bilgisayarın ve kalemin bir arada kullanılması 1995’te Leeds Metropolitan Üniversitesi‘nden mezun olan Mills çeşitli işlerde çalıştıktan sonra köklerine geri dönüp çizimler yapmaya devam etti. Yaklaşık 20 yılını çizim tekniğini geliştirmek, etkilenimlerini çoğaltmak ve onu etkileyen parçaları toplayıp arşivlemek gibi aktivitelerle geçiren sanatçı Londra ve Bristol‘de solo sergiler yapmanın yanısıra Amerika‘da da çeşitli grup sergilerinde boy gösterdi. Ayrıca U.S. Playstation MagazineFuture Publishing- Imagine FX MagazineThe Royal Court TheatreArbor Snowboards gibi müşterileri için de serbest zamanlı olarak çalıştı.

Russ Mills‘in çizimlerinde klasik çizimden pop sürrealizme uzanan etkiler görmek mümkün. İnsan üzerine odaklanmış çizimlerin yanısıra doğadan ve hayvanlar aleminden de karakterleri eserlerin arasında görebilirsiniz.

Sanatçının bireysel web adresine göz atmak ve daha fazla bilgi bulmak isterseniz www.byroglyphics.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

russ mills, illüstrasyon

russ mills, dijital boyama, çizim

russ mills, çizim, illüstrasyon

russ mills, illüstrasyon, dijital çizim

russ mills, dijital illsütrasyon, çizim

russ mills, çizim, illsütrasyon

russ mills, illüstrasyon

Kim yazdı bunu?

Oğuz Kuş

Dijital bellek tutucu.

Dadatart'ı takip etmeyi bırakmanı istemeyiz.

En yaratıcı sanat eserlerinden ve yeni açılan sergilerden hemen haberdar ol!

Mail kutuna bültenler gönderebiliriz.
veya
Haber akışına renk katmak için Facebook'ta takip et.