Kurtuluşun Heykelleri: Extra Moenia

Bir duvar içine gömülü süsü verilen bu heykeller Matteo Pugliese tarafından yapılmış. 1969 Milano doğumlu heykeltıraş bir süre ailesiyle yaşadıktan sonra Sardegna‘ya taşınır. Son yıllarda çizim ve heykel tıraşlama gibi konularda kendini geliştirmişti. Daha sonra Milano Üniversitesi‘nde Beşeri Bilimler okudu ve mezun olduktan sonra arkadaşları tarafından teşvik edilerek 2001 yılında kendine özel bir alan kiralayıp ilk sergi etkinliğini gerçekleştirdi. Kendine özel bu alanda bir süre çalıştıktan sonra eserleri Roma, Hong Kong, Londra, Brüksel, Lugano ve Lahey gibi birçok yabancı şehirde kalıcı olarak gösterime sunuldu. Ünü yayıldıktan sonra Pugliese, büyük müzayede şirketleri tarafından takip edilmeye başlandı. Eserlerini sitesinden görebilmeniz mümkün.

Extra Moenia (2009-2011) adıyla internet üzerinden de gösterime sunulmuş heykel sergisi, diğer eserlerinin yanında daha çok ilgimizi çekti. Duvar tarafından hapsedilen heykellerin özgürlüğe ulaşmaya çalışması etkileyici bir konsept yaratmış. Sanatçı fikirleri ve Extra Moenia konseptiyle bize Yong Ho Ji‘nin tasarım harikası heykellerini hatırlattı.

Matteo Pugliese hakkında daha fazla bilgi için http://www.matteopugliese.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

La Promessa

La Promessa

Traguardo

Traguardo

Closed

Closed

Barriera

Barriera

Hope

Hope

Tra due mondi

Tra due mondi

Kim yazdı bunu?

Ahmet Buğra Avcılar

Bir şeyler arıyorsun, kendine yakın olsun istiyorsun. Senin sokağında, senin kültüründen öğeler var. Peki ya diğer sokakları da merak etmiyor musun?

Dadatart'ı takip etmeyi bırakmanı istemeyiz.

En yaratıcı sanat eserlerinden ve yeni açılan sergilerden hemen haberdar ol!

Mail kutuna bültenler gönderebiliriz.
veya
Haber akışına renk katmak için Facebook'ta takip et.