Gerilla Reklamlar: Yaratıcı, Durdurucu, Güçlü!

Gerilla reklam  günden güne daha da sık şekilde kullanılıyor. Etkili ve maliyetsiz bir şekilde mesajını iletmek isteyen kurumlar gerilla reklam kampanyalarına başvuruyor. Tabii ki ortaya her koşulda mesajı iletebilecek, görevini yerine getirebilecek bir unsur olan yaratıcılıklarını koyarak!

Şaşırtıcılık, kışkırtıcı bir etki ve yaratıcılıkla büyüleyerek hedef kitledeki insanların zihinlerinde bulunan eşik bekçilerini aşan gerilla reklam mesajları aynı zamanda çabuk şekilde yayılmasıyla viral reklam etkisi de yaratıyor. Gerilla reklam insanları tamamen beklenmedik anda ve yerde yakalayıp etkileme gayretindedir, tanımlama ilk kez Jay Conrad Levinson tarafından “gerilla pazarlama” olarak bulunmuştur. Günümüzde küçük işletmeler tarafından kullanılan gerilla reklamlar artık büyük şirketlerce de kullanılır haldedir.

Şimdi Hongkiat.com ve çeşitli sitelerden derlediğim gerilla reklam örneklerine geçelim. Daha da fazla bilgi almak istiyorum derseniz buyrun buradan (Türkçe sayfa da bulunmakla beraber İngilizce olanın daha doyurucu olabileceğini söyleyebilirim.) devam edin. Yorumlarınızı bırakmayı unutmayın ki sevdiğiniz içeriklerin ne olduğunu bilip Dadatart’ta daha fazlasını yayımlayabilelim.

new york fries ads

New York Fries Reklamı

3M Money Glass

3M Money Glass

Condomshop.ch

Condomshop.ch

condomshop.ch ads

Condomshop.ch

 

denver water ads

Denver Water

FedEx Kinkos advertise

FedEx Kinkos

Fitness Company reklam

Fitness Company

Kill Bill 2

Kill Bill 2

Mc Donald's Reklamı

Mc Donald's Reklamı

New York Fries ads

New York Fries

Plant a Tree ads

Plant a Tree

Kim yazdı bunu?

Oğuz Kuş

Dijital bellek tutucu.

Dadatart'ı takip etmeyi bırakmanı istemeyiz.

En yaratıcı sanat eserlerinden ve yeni açılan sergilerden hemen haberdar ol!

Mail kutuna bültenler gönderebiliriz.
veya
Haber akışına renk katmak için Facebook'ta takip et.