Ayça Eren: Hayatın Farklı Duruşları

Fotoğraf içerisinde yorumlanmaya ve duruşlarını değerlendirmeye yönelik -belki de daha keşfedilememiş- birçok unsur var. Yeni yeni fotoğraflara göz attığımızda bazılarında bunu farkedebiliyoruz; bazılarından ise elektrik dahi alamıyoruz. Bilinçli olarak yapmasak da bunu, beynimizin bize sunduğu ufak çaplı bir oyun olarak algılayabiliriz. Şimdi bir oyun daha oynayalım ve Ayça Eren‘i gözümüzün önüne alalım!

Ayça Eren, 1986 yılında Aydın’da doğdu. Çankaya Üniversitesi‘nde Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdi. Görsel sanatlara ilgisi resim ile başlayan genç sanatçı renklerin en büyük heyecanı olduğunu söylüyor. Sabırsız yapısından dolayı resim alanına nazaran ona benzer nitelikte olan fotoğrafla uğraşan Eren, bu uğraşı ile Erdal Beşikçioğlu‘nun işletmiş olduğu bir mekanın fotoğraflarını çekerken Beşikçioğlu‘nun ona yapmış olduğu öneri üzerine Behzat Ç. dizisine “Behzat’ın kızı Şule” olarak katıldı. Şuanda oyunculuk eğitimleri almayı devam ettirirken fotoğrafçılığı da bir kenara bırakmamış. Üniversite eğitiminden sonra ne olacağı konusunda pek bir düşünceye sahip olamamış olsa da şuanki konumuyla geçmişteki bu soru işaretlerinin üstesinden gelmiş gibi gözüküyor.

Flickr profili: http://www.flickr.com/photos/aycaeren/
Kişisel sitesi (Carbonmade): http://www.aycaeren.com/
Deviantart hesabı: http://jazzrail.deviantart.com/

Ayça Eren

Ayça Eren

The Backstage

The Backstage

Leave me alone

Leave me alone - Ankara/Adana

Ayça Eren

Ayça Eren

Ayça Eren

Ayça Eren

Ayça Eren

Ayça Eren'in kişiliğini tamamiyle yansıtan bu kolajdaki fotoğraflar Başak Gürbüz Derman tarafından çekilmiş.

A soft night's terror - Ayça Eren self

A soft night's terror - Ayça Eren self

Ayça Eren

Ayça Eren

Kim yazdı bunu?

Ahmet Buğra Avcılar

Bir şeyler arıyorsun, kendine yakın olsun istiyorsun. Senin sokağında, senin kültüründen öğeler var. Peki ya diğer sokakları da merak etmiyor musun?

Dadatart'ı takip etmeyi bırakmanı istemeyiz.

En yaratıcı sanat eserlerinden ve yeni açılan sergilerden hemen haberdar ol!

Mail kutuna bültenler gönderebiliriz.
veya
Haber akışına renk katmak için Facebook'ta takip et.