Eben Goff: Selden Geriye Kalanlar

Pek fazla olmasa da Batı ve Doğu Avrupa’dan kısa süreliğine ayrılıp -fırsat buldukça- Amerika’ya da yolumuz düşüyor. Bu sefer Eben Goff ile karşılaşıyoruz. Goff, 1977 yılında Seattle’da doğmuş. Pek çok solo ve grup sergilerde isminden bahsettirmiş. 2004 yılından bu yana solo ve grup çalışması olmak üzere 30’un üzerinde sergide yer almış. 2000 yılında BA Skidmore College‘da eğitimini tamamladıktan sonra, 2009’da MFA University of California‘da yüksek lisansını tamamladı. Çalışmalarına New York’ta devam ediyor.

Eben Goff‘un kişisel sitesine göz attığımda dikkatimi Flood Cubes adını verdiği projesi çekti. Daha önce de bazı parçaları birkaç tane galeride sergilenen projenin asıl oluşum taşı Los Angeles Nehri’ndeki tortullar. Bir beton zemin üzerine krom kaplı çelik iskelet oturtan Goff, çelik iskelet üzerine, aynı selden sonra nehirdeki tahta parçaları üzerine yapışan envai çeşit nesne görüntüsünde kolektif parçalar yerleştirmiş. Kullandığı materyaller doğrultusundan sanatsal geri dönüşümü de sanatın içine alan Goff, eserleriyle modern sanata yön verenleri de destekliyor. Steve Turner Contemporary ve Arena1 Gallery‘de de sergilenen işler sanatçının garip dünyasını yansıtıyor gibi?

Sanatçının kişisel sitesi için http://www.ebengoff.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kim yazdı bunu?

Ahmet Buğra Avcılar

Bir şeyler arıyorsun, kendine yakın olsun istiyorsun. Senin sokağında, senin kültüründen öğeler var. Peki ya diğer sokakları da merak etmiyor musun?

Dadatart'ı takip etmeyi bırakmanı istemeyiz.

En yaratıcı sanat eserlerinden ve yeni açılan sergilerden hemen haberdar ol!

Mail kutuna bültenler gönderebiliriz.
veya
Haber akışına renk katmak için Facebook'ta takip et.