Küçük Dünya / Büyük Ayrıntı

Makro fotoğrafları diğer fotoğraflardan ayıran büyük bir fark olduğunu düşünürüm hep: ayrıntı. Normal bir doğa fotoğrafında yakaladığınız ayrıntı makro fotoğraftaki gibi büyüleyici nitelikte olmuyor. Tıpkı Lee Peiling‘in “small small world” adlı böcek fotoğraflarından oluşan albümü gibi.

Lee Peiling, Malezyalı bir fotoğrafçı. Şuanda Tanzanya’da yaşayan Peiling daha önce reklam sektöründe tasarımcı olarak çalışmış. Tutkularının peşinde koşmayı seven sanatçı kişiliğinin fotoğrafla buluşması ise 2004 yılında olmuş. Hayatın değişken yanlarını fotoğraflamayı sevdiğinden zaman ve mekan tanımadan bu tutkusunu ilertme peşinde olan Peiling, kamerasını bir an olsun yanından ayırmıyor. Small Small World adını verdiği ve böceklerin hayatından kesitler sunan makro fotoğraf albümünde sürrealist bir tutumla böceklerin dünyasına yaklaşım göstermiş. Ekipman olarak Canon EOS 5D ve 100mm macro lens kullanan Lee Peiling oldukça iyi bir iş çıkarmış.

Sanatçı hakkında daha fazla bilgi için 500px ve Flickr sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Secret

Touch

Candy

Catch me if i fall

Escaping

Escaping

Ice

Night of intimacy

Night of intimacy

Romance

Romance

Kim yazdı bunu?

Ahmet Buğra Avcılar

Bir şeyler arıyorsun, kendine yakın olsun istiyorsun. Senin sokağında, senin kültüründen öğeler var. Peki ya diğer sokakları da merak etmiyor musun?

Dadatart'ı takip etmeyi bırakmanı istemeyiz.

En yaratıcı sanat eserlerinden ve yeni açılan sergilerden hemen haberdar ol!

Mail kutuna bültenler gönderebiliriz.
veya
Haber akışına renk katmak için Facebook'ta takip et.