Rahat Bir Uyku için Yaratıcı Uyku Tulumları

Uyku tulumları kampların, festivallerin vazgeçilmez ekipmanlarındandır. İş hayatının yoğun bir hal alması ile beraber ofisler için tasarlanmaya başlanan uyku tulumalrını da görmemiz şaşırtıcı gelmemesine rağmen pek yaratıcı geldi! Bunun yanısıra uyku tulumlarını sıradan hallerinden içine girdiğiniz yünlü çuval gibi gözüken durumundan kurtaran pek fazla uyku tulumu tasarımı da dikkat çekiyor.

ofis uyku tulumu

Kawamura Ganjavian tarafından tasarlanmış olan bu tulum ofis çalışanları için büyük bir esneklik sağlıyor olsa gerek. http://www.studio-kg.com/

anatomik uyku tulumu

Anatomik uyku tulumu ascii-store.jp üzerinden satışa sunulmuş. Gayet yaratıcı bir tasarıma sahip olan bu uyku tulumu vücudunuz hakkında da bir miktar bilgi edinmenizi sağlayabilir. "http://www.likecool.com/Anatomical_Model_Sleeping_Bag--Outdoor--Home.html" üzerinden ulaşıldı.

 

boz ayı uyku tulumu

1981'de Japonya'da Nara'da doğan Eiko Ishizawa insanlara boz ayı figürünün içinde uyuma şansı tanıyan bir uyku tulumu tasarlamış. http://eikoishizawa.com

Asılabilir Uyku Tulumu

Asılabilir şekilde tasarlanmış bu uyku tulumunu bir ağaca asıp kendinizi tamı tamına doğanın bir parçası gibi hissedebilirsiniz. Bu uyku tulumu John Moriarity ve Billy Harney tarafından tasarlanmış ve Cocoon olarak adlandırılmış. "http://uncooped.com/campergirl/posts/129-The-Hanging-Sleeping-Bag-Shelter" üzerinden ulaşıldı.

 

İki Bacaklı Uyku Tulumu

İki bacaklı olarak tasarlanmış bu uyku tulumu size yürüyebilmeniz için imkan da tanıyor.

uyku tulumu

http://www.forrestjessee.com/?p=1#198768/SLEEP-SUIT adresi üzerinden ulaştığımız bu uyku tulumu görüp görebileceğiniz en yaratıcı olanlardan bir tanesi.

Kral Tutankamun Uyku Tulumu

Eğer gizemli Mısır'a bir miktar ilgi duyuyorsanız kendinizi Kral Tutankamun'un lahiti içinde yatıyormuş gibi hissedebileceğiniz bir uyku tulumu tasarlanmış. http://rinkya.blogspot.com/2010/01/king-tut-sleeping-bag-is-awesome.html adresi üzerinden ulaşıldı.

Shark Uyku Tulumu

Çocukluğumuzda denize her girişimizde aklımıza ister istemez gelen ve bizi tedirgin eden köpekbalıklarıyla daha dostane bir ilişki kurmak isterseniz Kendra Phillips tarafından tasarlanmış olan bu uyku tulumuna bir göz atabilirsiniz. http://kendora.blogspot.com/

tauntaun uyku tulumu

Tauntaun uyku tulumu da ofisiniz için enteresan bir seçenek olabilecektir. http://www.thinkgeek.com/geektoys/plush/bb2e/ bu adres üzerinden ulaştık.

 

uyku ceketi

Hem rüzgardan etkilenmemek hem de rahat sıcak bir uyku çekmek isterseniz bu uyku ceketi tam size göre. Bu uyku ceketi (Sleeping Coat) Lin Tsui-Wei tarafından tasarlanmış. "http://www.designlaunches.com/lifestyle /camping_becomes_fun_and_troublefree_with_sleeping_coat.php" üzerinden ulaştık.

 

Vessel Transformable Clothing

Orta ağırlıktaki bu ceketi hemen uyunabielcek bir yer haline getirebilirsiniz. Justin Gargasz tarafından tasarlanmış olan bu tasarıma "http://www.coroflot.com/justin_gargasz/vessel/1" üzerinden ulaştık.

Yürünebilir Uyku Tulumu

İçine girip hem sıcak bir uyku çekebileceğiniz hem de istediğinizde üzerinizden çıkarmadan yürüyebileceğiniz bu uyku tulumu hem kamp alanını kolaçan etmek isteyip hem üşümemek isteyenler için. "http://www.7gadgets.com/2010/08/27/exped-dreamwalker-450-sleeping-bag/23941" adresi üzerinden ulaştık.

 

Kim yazdı bunu?

Oğuz Kuş

Dijital bellek tutucu.

Dadatart'ı takip etmeyi bırakmanı istemeyiz.

En yaratıcı sanat eserlerinden ve yeni açılan sergilerden hemen haberdar ol!

Mail kutuna bültenler gönderebiliriz.
veya
Haber akışına renk katmak için Facebook'ta takip et.